Atramenty vynikajúcich vlastností

V priebehu rokov PILOT vyvinul širokú paletu exkluzívnych a špeciálnych atramentov. Know-how spoločnosti v oblasti chemického inžinierstva a rozsiahle investície do výskumu viedli k vytvoreniu niekoľkých hlavných technológií atramentu, ktoré sa dnes stali dôležitou súčasťou trhu s písacími potrebami.

Termosenzitívny atrament
Nová generácia gélového atramentu, ktorý je použitý vo výrobkoch kolekcie FriXion. Volá sa Metamo a jeho zvláštnosťou je, že dokáže meniť farbu v závislosti na teplote. Napísaný text je možné  vymazať a znovu prepísať na tom istom mieste toľkokrát, koľkokrát chcete. Text „zneviditeľníte“ zahriatím na 60 ⁰C, ktoré vzniknú trením („gumovaním“) plastového zakončenia rolleru na papieri. Ak ho zachladíte pod -10 ⁰C (napríklad v mrazničke), stopa bude opäť viditeľná. 

 

Je dôležité, dávať na svoje napísané poznámky po použití tohto atramentu pozor – nevystavovať ich zdrojom tepla, a nenechávať ich napríklad v aute za horúceho dňa alebo v blízkosti vykurovacieho telesa – v takom prípade Vám môže napísaný text zmiznúť. Naopak pri teplote pod -10 °C sa začína farba znovu zobrazovať. V žiadnom prípade sa neodporúča používať perá s termosenzitívnym atramentom na podpisovanie zmlúv a úradných dokumentov.

Ak chcete nájsť odpoveď na otázky týkajúce sa využitia pier FriXion a termosenzitívneho atramentu pozrite sa do sekcie „Často kladené otázky“.

 

Atrament použitý v perách Pilot FriXion  

je veľmi obľúbený hlavne u mladej generácie. Prezrite si celú kolekciu výrobkov Pilot FriXion.
 


Atrament na olejovej báze 

Tekutý atrament s kapilárnym systémom zabezpečuje rovnomerné písanie až do úplného vypísania náplne. Tok atramentu je riadený regulátorom.  Pozrite si celú kolekciu výrobkov s tekutým atramentom.

 

Gélový atrament

Tekutosť tohto typu atramentu je niekde medzi pastovými a tekutými atramentmi. Gélové atramenty Pilot ponúkajú veľmi širokú škálu jasných metalických a pastelových farieb. Pozrite si celú kolekciu výrobkov s gélovým atramentom.