Technické inovácie

Písacie potreby PILOT sú dobre známe hlavne vďaka svojej vysokej kvalite a komfortu pri ich používaní.
Vďaka veľmi vysokému stupňu inovácie a priemyslovej odhodlanosti, uviedla spoločnosť PILOT na trh postupne niekoľko technológií, ktoré úplne  zmenili trh s písacími  potrebami.

Guľôčka z karbidu wolfrámu
Jedno z tajomstiev kvality písacích potrieb Pilot. Tento materiál ponúka výnimočnú pevnosť, vďaka tomu si guľôčka udržuje svoj guľatý tvar a výkon po celú životnosť pera. Guľôčka sa pri písaní za minútu otočí 4 až 5 000 krát. Táto rotácia vytvára tepelný efekt, vďaka ktorému je atrament viac tekutejší. Guľôčka je usadená v špeciálnom puzdre z nerezovej  oceli.

 

Hi-Tecpoint
Na trh bol uvedený v roku 1984. Miniatúrna guľôčka je v hrote umiestnená medzi 3 alebo 4 jamkami, čo znižuje trenie a umožňuje plynulý tok atramentu. Tento systém je výhradným patentom PILOT.

 

 

Regulátor atramentu 
Umožňuje ovládať tok atramentu  po celú životnosť pera. Vďaka riadenému toku atramentu nedochádza k žiadnym nežiaducim škvrnám, stopa je neprerušovaná.

 

 
ATT system 
Najmodernejšia technológia spočíva v špeciálnej objímke, ktorá je umiestnená vo vrchnáku pera. Tá funguje tak, že pri úplnom nasadení vrchnáku na pero, objímka obopne jeho hrot a zabezpečí tak vzduchotesnosť. Vďaka tomuto systému nehrozí žiadne nebezpečenstvo vyschnutia alebo úniku atramentu.

 

Zásuvný hrot
Plne zásuvný hrot u mikroceruziek bráni lámaniu  túh a tiež nehrozí nebezpečenstvo poškodenia pri preprave alebo pri nosení v peračníku.

 

 

Shaker system 
„Stlač alebo zatras“
Mikroceruzky s týmto systémom sú vybavené vnútorným podávačom, ktorý spúšťa systém vysunutia tuhy. Jednoducho stačí jeden krát potriasť  telom pera a môžete písať.

 

 

Felt tip – Plastový hrot
Vysoko odolný polyacetálový hrot osadený v kovovej objímke. Presné zásobovanie hrotu atramentom.

 

 

Capless
Ďalšou špičkovou technológiou Pilot je výsuvný hrot. Jedná sa o celkom inovatívny koncept písania využitý pri plniacich perách Capless. Tesnosť je zabezpečená miniatúrnou kovovou svorkou, ktorá je rovnako diskrétna ako aj spoľahlivá. Hrot teda zostáva v uzatvorenom prostredí bez rizika úniku atramentu alebo jeho vysychaniu.