Pilot : Certifikovaná spoločnosť

Životné prostredie v centre nášho záujmu

Za účelom neustáleho skvalitňovania enviromentálnej politiky sa spoločnosť Pilot rozhodla v roku 2006 dodržiavať certifikačné postupy pre výrobné procesy a distribúciu, tak  aj pre konštrukciu svojich produktov.

Mnoho iných výrobcov je závislých na rôznych dodávateľoch základných častí, ale produkty PILOT sú vyrábané od začiatku do konca výhradne pri použití vlastných komponentov, ktoré prechádzajú prísnou kontrolou kvality. To umožňuje lepšie kontrolovať všetky fázy výroby produktu a dopad na životné prostredie. Všetky naše japonské a európske továrne uplatňujú normu ISO 14001. Náš Enviromental Managemnt System (EMS = systém riadenia životného prostredia) berie do úvahy dopady na životné prostredie (materiál, riziko znečistenia...) a snaží sa ich v maximálne možnej miere minimalizovať.

 

Toto neustále zlepšovanie nám umožnilo získať cenený certifikát EMAS. Táto certifikácia, ktorú PILOT získal v roku 2012, umožní  ísť vpred a nachádzať nové spôsoby zlepšenia.

Pokiaľ ide o samostatné výrobky z kolekcie Begreen, riadia sa požiadavkami normy ISO 14021. Je to skutočne záväzok k transparentnosti pridanej hodnoty výrobkov z rady BEGREEN.

Naviac guľôčkové pero Pilot B2P získalo ocenenie NF Environmental eco-mark. Získanie tohto ocenenia dokazuje dokonalosť výrobku, ako aj jeho inovatívny rešpekt k životnému prostrediu.