Atramenty vynikajúcich vlastností

V priebehu rokov PILOT vyvinul širokú paletu exkluzívnych a špeciálnych atramentov. Know-how spoločnosti v oblasti chemického inžinierstva a rozsiahle investície do výskumu viedli k vytvoreniu niekoľkých hlavných technológií atramentu, ktoré sa dnes stali dôležitou súčasťou trhu s písacími potrebami.
Pilot Termosenzitívny atrament

Termosenzitívny atrament

Nová generácia gélového atramentu, ktorý je použitý vo výrobkoch kolekcie FriXion. Volá sa Metamo a jeho zvláštnosťou je, že dokáže meniť farbu v závislosti na teplote. Napísaný text je možné vymazať a znovu prepísať na tom istom mieste toľkokrát, koľkokrát chcete. Text „zneviditeľníte“ zahriatím na 60 ⁰C, ktoré vzniknú trením („gumovaním“) plastového zakončenia rolleru na papieri. Ak ho zachladíte pod -10 ⁰C (napríklad v mrazničke), stopa bude opäť viditeľná.

Je dôležité, dávať na svoje napísané poznámky po použití tohto atramentu pozor – nevystavovať ich zdrojom tepla, a nenechávať ich napríklad v aute za horúceho dňa alebo v blízkosti vykurovacieho telesa – v takom prípade Vám môže napísaný text zmiznúť. Naopak pri teplote pod -10 °C sa začína farba znovu zobrazovať. V žiadnom prípade sa neodporúča používať perá s termosenzitívnym atramentom na podpisovanie zmlúv a úradných dokumentov.

Ak chcete nájsť odpoveď na otázky týkajúce sa využitia pier FriXion a termosenzitívneho atramentu pozrite sa do sekcie „Často kladené otázky“.

Tento atrament sa používa v našich perách FriXion, ktoré sú medzi mladou generáciou veľmi uznávané. Pozrite sa na náš sortiment gumovacích pier FriXion.

Pilot Nová generácia atramentu na olejovej báze

Nová generácia atramentu na olejovej báze

Nová generácia atramentu na báze oleja je moderná verzia pastového atramentu, ktorý sa v súčasnosti používa v guľôčkových perách. Mäkká a tekutá, poskytuje rýchlosť a komfort písania potrebný v dnešnej dobe. Pozrite si perá s novou generáciou atramentu na olejovej báze. Pozrite si nová generácia atramentu na olejovej báze.

Pilot Tekutý atrament

Tekutý atrament

Tekutý atrament je vyrobený z molekuly farbiva v hmote, čo mu dodáva bezkonkurenčnú tekutosť, hustotu a lesk. Keď je tok riadený regulátorom atramentu PILOT, tečie až do poslednej kvapky a pritom poskytuje rovnakú kvalitu čiary. Dnes je tento atrament k dispozícií vo vymeniteľných bombičkách pre niektoré modely rollerov. Pozrite sa na rollery s tekutým atramentom. Pozrite si celú kolekciu výrobkov s tekutým atramentom.

Pilot Gélový atrament

Gélový atrament

Hustota gélového atramentu je niekde medzi pastou a tekutým atramentom. Zásobník je uzavretý parafínovou poistkou. PILOT má jeden z najväčších sortimentov farebného gélového atramentu na trhu s 24 svetlými, metalickými a pastelovými farbami. Pozrite si gélové atramentové perá. Pozrite si celú kolekciu výrobkov s gélovým atramentom.

Prehliadať

Objavte naše ďalšie webové stránky a online aktivity.