• 1. Ako fungujú produkty FriXion?

  Atrament našich produktov FriXion sa „vymazáva“ vďaka exkluzívnej technológii termocitlivého atramentu PILOT. Keď chcete na stránke urobiť opravy, jednoducho otočte pero FriXion a zotrite ho hrotom gumy FriXion, ako keby ste používali bežnú gumu na ceruzke. Počas trenia sa atrament zahreje na viac ako 60 °C a stane sa neviditeľným. Naopak, atrament sa znovu objaví pri teplote nižšej ako -10 °C.

 • 2. Pomoc! Používam perá FriXion a môj zošit/strana je teraz prázdna bez stopy po mojej práci! Čo mám robiť?

  Ponechanie predmetov, ako sú zošity, domáce úlohy alebo papier, v blízkosti vykurovacích telies, v aute počas horúceho dňa alebo dokonca opakované kopírovanie stránok môže papier zahriať natoľko, že atrament FriXion sa stane neviditeľným. Ak zistíte, že stránka je prázdna, jednoducho ju vložte na krátky čas do mrazničky. Náš termosenzitívny atrament sa znovu objaví pri teplote približne -10 °C, takže vaša práca by sa mala znovu objaviť, keď stránky dostatočne vychladnú.

 • 3. Pomoc! Nechala som svoje perá FriXion vonku v horúčave a teraz už nefungujú!

  Rovnako ako atrament mizne, keď sa stránky nechajú v teple, môže zmiznúť aj atrament v perách FriXion. Ak sa vám zdá, že pero nepíše, skúste si spomenúť, či pero nebolo nadmerne vystavené teplu. Ak áno, skúste pero vložiť do mrazničky, kým sa dostatočne neochladí. Po vybratí pera z mrazničky a po tom, čo ho necháte prispôsobiť sa izbovej teplote, by malo opäť písať ako nové.

 • 4. Kde nájdem predajcu Pilot?

  Naše výrobky predávajú všetky popredné supermarkety a hypermarkety a väčšina tlačových agentúr a kancelárskych dodávateľov. Ak máte napriek tomu problémy s nájdením niektorého z našich výrobkov, neváhajte nás kontaktovať. Ak to bude možné, poskytneme vám názov najbližšieho predajcu.

  Prostredníctvom centralizovaného procesu objednávania často dodávame našim predajcom tovar z centrálneho skladu. Preto nie vždy vieme, čo sa do ktorého obchodu dodáva.

 • 5. Existuje riziko pri používaní výrobku Pilot v lietadle?

  V lietadle si vyžadujú vašu pozornosť len produkty s tekutým atramentom z nášho radu V-System. Sú ľahko identifikovateľné podľa názvu, ktorý začína písmenom V: V5, V-Ball, V-Pen, atď….

  Ak si beriete výrobok V-System so sebou na palubu lietadla, odstráňte uzáver tak, aby pero smerovalo nahor. Zabránite tak možnému úniku spôsobenému tlakom v kabíne počas letu.

  Iba pri modeloch tekutého atramentu V5/7 RT a V-Ball 5/7 RT je zaručená úplná nepriepustnosť v lietadlách bez akejkoľvek špeciálnej manipulácie.

 • 6. Sú výrobky Pilot bezpečné pre deti?

  Všetky atramenty a náplne používané v našich výrobkoch boli navrhnuté s ohľadom na maximálnu bezpečnosť, najmä pokiaľ ide o deti. Naše fixky napríklad neobsahujú toxické rozpúšťadlá, ako je xylén alebo toluén.

  Okrem toho vrchnáky našich modelov bez stláčacieho mechanizmu spĺňajú normu ISO 11540. Sú vybavené ventilačným systémom, ktorý umožňuje dýchanie v prípade prehltnutia vrchnáku.

  A nakoniec, naše interné služby majú všetky naše produktové komponenty okamžite k dispozícii na digitálnych médiách, aby sme pomohli lekárskym profesiám v prípade vážnych nehôd.

 • 7. Ako naštartujem atrament v niektorých fixkách?

  Pred prvým použitím našich značkovačov typu Gold alebo Silver odporúčame dodržiavať tieto pokyny:

  • Fáza 1: Jemne pretrepte fixku s nasadeným vrchnákom.
  • Fáza 2: Po odstránení vrchnáka jemne zatlačte hrot na papier tak, aby bol zatlačený do tela výrobku. Ventil sa aktivuje a uvoľní atrament.
  • Fáza 3: Popisovač je pripravený, môžete písať.

  Aby sa zachovali všetky technické vlastnosti našich popisovačov, odporúčame, aby ste po použití pevne nasadili vrchnák a skladovali ich vo vodorovnej polohe.

 • 8. Ako odstránim atrament z oblečenia?

  Po prvé, vyhnite sa praniu znečisteného odevu pred odstránením škvrny, čím hrozí trvalé usadenie atramentu.

  Existuje niekoľko tipov na odstránenie atramentu z oblečenia:

  • Na škvrnu nastriekajte sprej na vlasy, prebytočný sprej odstráňte čistou handričkou alebo savým papierom a potom normálne vyperte.
  • Oblečenie namočte na niekoľko hodín do horúceho mlieka, prepláchnite vo veľkom množstve vody a potom normálne vyperte.
  • Položte výrobok na čistú bielu handričku a škvrnu potrite ďalšou bielou handričkou namočenou v bielom octe alebo 90 % liehu. Vyperte normálne.
 • 9. Kde nájdem náhradné náplne, bombičky, tuhy alebo gumy?

  Naším cieľom je ponúknuť širokú škálu písacích potrieb, ale aj to, aby vaše potešenie z písania s perom Pilot neskončilo, keď ho treba doplniť. Okrem toho, že je plnenie vašich pier ekonomické, je šetrné k životnému prostrediu.

  Preto ponúkame spoločne s perami aj náhradné náplne.

 • 10. Predávate hroty pera samostatne?

  Nepredávame náhradné špičky ani hroty do pier.

 • 11. Ako vymeniť náplň pera FriXion?

  Ak chcete naplniť guľôčkové pero FriXion, musíte ho v strede otočiť, aby sa otvorilo. Potom vyberte starú prázdnu náplň, vložte novú náplň a pero zatvorte.

  Viac informácií o výmene náplní nájdete v krátkom inštruktážnom videu (0:23 sekundy) na Youtube: zobraziť viac >

 • 12. Sú perá/ceruzky Pilot vegánske? Testované na zvieratách?

  Testy na zvieratách sa vykonávajú len vtedy, keď sa to vyžaduje zo zákona. Inými slovami, ak neexistujú iné alternatívne metódy schválené zákonom a vládami.

  Podľa zásad spoločnosti nevylučujeme žiadne živočíšne zložky, pokiaľ ich použitie nie je zakázané zákonom. Naše výrobky teda môžu počas výrobného procesu obsahovať živočíšne zložky.

  Obsah nášho atramentu je dôverný, pretože chráni našu spoločnosť pred možnými pokusmi o falšovanie. Preto nemôžeme zverejniť podrobné informácie.

 • 13. Prečo sa pero Pluminix líši od verzie Plumix mini?

  V súčasnosti na európskom trhu predávame len Plumix a Pluminix s medzinárodnými bombičkami.

  Na ostatných trhoch sa však predávajú bombičky Plumix a Pluminix Pilot. Existuje teda možnosť, že vaše plniace pero pochádza z iných krajín prostredníctvom elektronického obchodu alebo paralelného dovozu.

  Ak je to tak, tvar náplne sa líši.

 • 14. Kde nájsť bezpečnostné listy?

  Z nášho oddelenia BOZP spravidla nezasielame karty bezpečnostných údajov z týchto dôvodov :

  • Naše písacie potreby nemajú mať karty bezpečnostných údajov, pretože ide o výrobky a nie o látky.
  • Všetci výrobcovia písacích potrieb sa v tomto bode zhodujú, preto by nemali poskytovať karty bezpečnostných údajov svojich výrobkov.
 • 15. Jemné písanie: Ako aktivovať doživotnú záruku na pero Namiki?

  Pre aktiváciu doživotnej záruky NAMIKI vám ďakujeme za zaslanie karty poštou alebo e-mailom: pilotfinewriting@piloteurope.com.

 • 16. Jemné písanie: Považujú sa atramenty Iroshizuku za dokumentačné alebo odolné vode?

  Atramenty Iroshizuku sú určené pre naše plniace perá. Sú odolné voči vode a svetlu za bežných podmienok písania. Pre ešte väčšiu pevnosť a odolnosť odporúčame naše náplne IC-50/100 a fľaštičky s atramentom INK-M60.

  Ak ste nenašli odpoveď, kontaktujte nás