Naše poslanie.

Už viac ako 100 rokov poskytuje spoločnosť PILOT všetkým užívateľom perá najvyššej kvality a inovatívne riešenia, aby mohli čo najlepšie využiť svoj rukopis a dosiahnuť to, na čom im najviac záleží.

Dnes sú obrazovky a smartfóny neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života, ale pri písaní mozog stále pracuje zásadným spôsobom. Poslaním časopisu Pilot je viac ako kedykoľvek predtým „Podporovať akt písania tým, že vyzveme každého, aby napísal svoj svet.“

Či už ste v škole, v kancelárii alebo doma:

vždy budete 
mať k dispozícii pero Pilot, ktorým môžete písať svoj svet.

Hodnoty značky

Kvalita

V súčasnosti je PILOT jedným z mála výrobcov na svete, ktorí sú schopní vykonať všetky potrebné fázy vývoja písacieho nástroja. Spoločnosť PILOT zaručuje dokonalú kvalitu svojich výrobkov. Verná svojmu japonskému pôvodu podlieha každá továreň prísnym výrobným procesom a kontrolám. Každý výrobok sa na konci výrobného reťazca systematicky testuje.

Inovácie

Vďaka veľmi vysokej úrovni inovácií v kombinácii s veľkým priemyselným odhodlaním uviedla spoločnosť PILOT na trh postupne technológie, ktoré úplne zmenili tvár trhu s písacími potrebami.

Udržateľnosť

V spoločnosti PILOT neustále inovujeme, aby boli naše perá čoraz viac ekologickejšie. Všetky naše iniciatívy sa zameriavajú na to, aby sme písali lepšie s menšou spotrebou, s cieľom znížiť ekologický dopad našej výroby a zároveň zachovať naše štandardy kvality a inovácií.

Pilotná spoločnosť

Vďaka svojim skúsenostiam sa značka dostala na popredné miesto v oblasti technológií písacích nástrojov na celom svete. Dnes sú perá PILOT dostupné po celom svete: spoločnosť je priekopníkom a lídrom na svojom trhu, jednotka v kategórii rollerov, rovnako ako aj tvorcom a jednotkou v segmente termosenzitívnych pier.

Japonská

spoločnosť

2600

amestnancov na celom svete v roku 2023

100

pôsobí vo viac ako 100 krajinách sveta

113

miliárd jenov* (*obrat skupiny 2022)

Viac ako 100 rokov histórie

Prvé perá PILOT vznikli v Japonsku v roku 1918. Vytvorili ich dvaja námorní inžinieri Ryosuke Namiki a Masao Wada z obchodného námorníctva.
Na počesť ich spoločnej vášne pre more pomenovali značku PILOT podľa vlajkovej lode, ktorá vedie flotilu.
Naše výzvy

Píšte lepšie s menej

Ochrana životného prostredia je hlavnou výzvou, ktorá už dlho usmerňuje naše kroky a myslenie. Tento prístup neustáleho zlepšovania bol odmenený získaním veľmi selektívnej certifikácie EMAS, ako aj normy ISO 14001. Sme hrdí na tieto míľniky a pokračujeme v našom úsilí prostredníctvom akčného plánu založeného na 4 základných pilieroch: naše 4R

RECYKLUJ

Maximálne uprednostňujeme používanie recyklovaných plastov

ZNIŽUJ

V našich obaloch používame menej plastov

VYMIEŇAJ NÁPLNE

Stačí vymeniť náplň, nie celé pero

ZRENOVUJ

Znižujeme znečistenie morí a oceánov zberom plastového odpadu