Viac ako 100 rokov histórie

Pilot_Namiki_pen

Prvé perá PILOT boli vyrobené v Japonsku v roku 1918. V tejto dobe sa krajina otvára západným vplyvom a dováža európske techniky.

Boli podpisované obchodné zmluvy a dohody, a Japonci, ktorých písmo nevyhovovalo požiadavkám a obchodným zvyklostiam, museli rýchlo zjednodušiť rad svojich písmen a prijať medzinárodné kaligrafické normy. V tomto období vzniklo v Japonsku mnoho výrobcov pier.

Ryosuke NAMIKI, strojný inžinier a profesor na Tokyo Merchant Marine Collage, bol zaujatý vynálezom plniacich pier, ktoré jeho súčasníci nazývajú "10 000 year brushes" kvôli ich neprerušovanému toku atramentu. Súčasne však Ryosuke Namiki zostal presvedčený o ich nedokonalostiach.

Využil svojich schopností v priemyselnom inžinierstve a vytvoril vysoko kvalitný prototyp. Po uzavretí partnerstva s jedným z jeho kolegov, Masao WADA, založil Namiki MANUFACTURING COMPANY a začal vyrábať plniace perá.

Ako pocta k ich ďalšej spoločnej vášni - moru, dvojica používala značku PILOT s odkazom na vlajkovú loď flotily.

V roku 1938 sa spoločnosť stala spoločnosťou PILOT PEN Co Ltd, v roku 1989 spoločnosťou PILOT CORPORATION, moderný názov vyjadrujúci desiatky rokov tvorivosti, inovácie a dizajnu, ktoré umožnili značke PILOT vybudovať pozíciu svetového lídra v technológii písacích potrieb.

Prehliadať

Objavte naše ďalšie webové stránky a online aktivity.