Píšte lepšie a šetrnejšie

V spoločnosti PILOT neustále inovujeme, aby boli naše perá šetrnejšie k životnému prostrediu.

Preto všetko, čo robíme, je založené na princípe WRITE BETTER WITH LESS (píšte lepšie s menej) s cieľom znížiť vplyv našej výroby na životné prostredie pri zachovaní našich štandardov kvality a inovácií.

V roku 2006 sme uviedli na trh náš rad Begreen: prvý rad pier vyrobených z najmenej 70 % recyklovaného plastu*, pričom u 85 % týchto pier je možné vymeniť náplň (* % recyklovaného materiálu, bez spotrebného materiálu).

Begreen

Produkty Begreen

B2P Gel
B2P Ecoball
Mikroceruzka
Rexgrip
Rexgrip Guľôčkové pero
Feed GP4
Acroball
VBoard Master
VBoard Master S
VSuper Color
Spotliter
Twin Marker
Greenball
Whiteline RT

B2P Gel

B2P: Od fľaše po pero!

Keď sa fľaša na vodu stane telom výsuvného gélového pera. Ekologické a oveľa, oveľa viac.

V roku 2021 pôjde náš sortiment B2P prvýkrát na svete ešte ďalej v logike „Od fľaše k peru“, pretože bude obsahovať ako súčasť svojho zloženia plastový odpad získaný z pláží. Toto pero je vyrobené z 89,8 %* recyklovaných plastových fliaš, z ktorých 2,5 %** tvoria recyklované oceánske plasty, čo je inovatívny spôsob, ako sa podieľať na boji proti znečisťovaniu morí. Aj malé gesto môže významne prispieť k boju proti klimatickým zmenám!

Teraz kompenzujeme emisie CO2 všetkých pier vyrobených v našej európskej továrni so sídlom vo Francúzsku (74) podporou a financovaním projektu „čisté oceánske plastové banky“, ktorý navrhla spoločnosť Climate Partner.

*Recyklovaný materiál prevažne z plastových fliaš (okrem vymeniteľných častí)

** Tuhý plastový materiál získaný z oceánu, pláží, riek, jazier, brehov riek a vodných tokov.

B2P Ecoball

B2P: Od fľaše po pero!

V Pilote sme presvedčení, že všetci máme moc: moc napísať zodpovednejšiu a optimistickejšiu kapitolu o budúcnosti našej planéty. Ochrana životného prostredia je naším vodítkom po dlhú dobu a všetky naše kroky nás vedú k tomu, aby sme vytvárali viac za menej.

DO BETTER WITH LESS (Vytvor viac za menej) predstavuje naše odhodlanie obmedziť náš ekologický dopad pri súčasnom zvyšovaní našich štandardov pre výrobu, kvalitu a inovácie. V roku 2006 sme už boli pioniermi v recyklácii plastových fliaš na vodu, aby sme z nich vytvorili perá Pilot B2P. V roku 2021 pôjdeme ešte ďalej v logike „Od fľaše k peru“ a prvýkrát na svete bude náš rad B2P obsahovať ako súčasť svojho zloženia plastový odpad získavaný z pláží. Aby sme tento odpad získali, spolupracujeme so spoločnosťou Terracycle, svetovým lídrom v recyklácii. Navyše sa rad rozširuje o B2P EcoBall, ktorý je vyrobený z 86,64% * recyklovaných plastových fliaš, z nich 2,5 % ** sú recyklované oceánske plasty. Toto stláčacie guľôčkové pero s vymeniteľnou náplňou ponúka skutočné pohodlie pri písaní vďaka atramentu s olejovou zložkou, ktorá umožňuje hladké kĺzanie pera po papieri. Pero je k dispozícii v tradičnej čiernej, modrej, červenej a zelenej farbe. To je efektívny, zábavný a vysoko inovatívny spôsob účasti v boji proti znečisteniu morí, oceánov a vodných tokov. Spoločne môžeme niečo zmeniť a pomôcť zachrániť zdroje našej planéty. Výrobou guľôčkového pera Begreen B2P EcoBall s recyklovaným plastom znižuje Pilot uhlíkovú stopu pera v porovnaní s rovnakým perom vyrábaným bez recyklovaného plastu. Tým to ale nekončí. Ak aspoň trikrát vymeníte náplň, vyrovnáte emisie oxidu uhličitého. Od výroby až do konca životnosti výrobku sa odhaduje, že nákup tohto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnenie zníži celkový vplyv pera na životné prostredie o -85 %  v porovnaní s nákupom ďalších 3 nových pier. Aj tak malé gesto môže významne zmeniť náš boj proti zmene klímy!

* Recyklovaný materiál predovšetkým z plastových fliaš (s výnimkou vymeniteľných častí)

** Pevný plastový materiál získaný z oceánu, pláží, riek, jazier, brehov riek a vodných ciest.

Rexgrip

Mikroceruzka

RéxGrip je ekologická mechanická ceruzka sa zasúvateľným a posuvným kovovým puzdrom pre úplné využitie tuhy – aj keď sa zlomí.

RéxGrip má moderný dizajn a ergonomickou úchopovou zónu pre perfektné držanie. Táto mechanická ceruzka je súčasťou série Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Spoločne môžeme veľa vecí zmeniť, a pomôcť tak chrániť surovinové zdroje našej planéty. Výrobou mikroceruzky Rexgrip z recyklovaného plastu znižuje Pilot uhlíkovú stopu mikroceruzky v porovnaní s rovnakou mikroceruzkou vyrábanou bez využitia recyklovaného plastu. Tým to ale nekončí: Ak aspoň trikrát vymeníte tuhu, vyrovnáte tak emisie oxidu uhličitého. Od výroby až do konca životnosti výrobku sa odhaduje, že nákup tejto mikroceruzky Begreen a jej doplnenie s využitím 3 sad náhradných túh zníži celkový vplyv mikroceruzky na životné prostredie o -95%** v porovnaní s nákupom ďalších 3 nových mikroceruziek. Aj tak malé gesto môže významne zmeniť náš boj proti zmene klímy!

Rexgrip Guľôčkové pero

Moderné riešenie v dnešnom svete

 

Elegantné, štýlové pero, ktoré je šetrné k životnému prostrediu: guľôčkové pero BEGREEN REXGRIP. Toto pero je vyrobené z 80 % z recyklovaného plastu a je skutočne ekologické – pero BEGREEN REXGRIP sa dá opätovne plniť, takže ho nemusíte skládkovať.

Ekologickosť nie je na úkor kvality, BEGREEN REXGRIP má pohodlný úchop a zasúvací mechanizmus, ktorý chráni hrot pred poškodením. Pokročilý atrament na olejovej báze je vodoodolný a poskytuje hladké a príjemné písanie.
1,0 mm hrot poskytuje šírku ťahu 0,27 mm. Spoločne môžeme niečo zmeniť a pomôcť šetriť zdroje našej planéty.

Výrobou guľôčkového pera Begreen Réxgrip s recyklovaným plastom spoločnosť Pilot znižuje uhlíkovú stopu pera v porovnaní s rovnakým perom vyrobeným bez recyklovaného plastu. Tým to však nekončí, jeho opätovným naplnením aspoň trikrát by ste kompenzovali aj emisie oxidu uhličitého. Odhaduje sa, že od výroby až po koniec životnosti výrobku sa kúpou tohto pera Begreen a jeho trojnásobným naplnením zníži celkový vplyv pera na životné prostredie o -87 %** v porovnaní s kúpou ďalších 3 nových pier. Malé gesto môže mať významný vplyv na náš boj proti klimatickým zmenám!

Feed GP4

Praktický a šikovný pomocník, navyše šetrný k životnému prostrediu, Pilot Feed GP4 s inovatívnym dizajnom ponúka štyri farby (čiernu, modrú, červenú, zelenú) v jedinom pere!

Ergonomická pogumovaná úchopová zóna poskytuje vynikajúci komfort pri písaní. Toto pero je súčasťou série Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Spoločne môžeme veľa vecí zmeniť, a pomôcť tak chrániť surovinové zdroje našej planéty. Výrobou Feed GP4 Guľôčkové pero z recyklovaného plastu znižuje Pilot uhlíkovú stopu pera v porovnaní s rovnakým perom vyrábaným bez využitia recyklovaného plastu. Tým to ale nekončí: Ak aspoň trikrát vymeníte náplň, vyrovnáte tak emisie oxidu uhličitého. Od výroby až do konca životnosti výrobku sa odhaduje, že nákup tohto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnenie náhradnou náplňou zníži celkový vplyv pera na životné prostredie o -80%** v porovnaní s nákupom ďalších 3 nových pier. Aj tak malé gesto môže významne zmeniť náš boj proti zmene klímy!

Acroball

Acroball obsahuje atrament novej generácie pre neobvyklý tok a hladkosť písania.

Acroball je vysúvací a plniteľný, má ergonomický úchop, aby sa dobre držal v ruke, a hrot z karbidu volfrámu, ktorý sa nedeformuje a neopotrebúva.

VBoard Master

Technická inovácia, V-BOARD MASTER je popisovač na bielu tabule s vymeniteľnou náplňou s tekutým atramentom.

Nový atramentový systém ponúka okamžité písanie bez pretrepávania či pumpovanie, rovnako ako plynulý výdaj atramentu: zabudnime na popisovače, ktoré píšu čím ďalej tým menej, čím viac sa používajú. Budete nadšení intenzívnymi a žiarivými farbami V-BOARD MASTER. Táto rukoväť je súčasťou série Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Spoločne môžeme veľa vecí zmeniť, a pomôcť tak chrániť surovinové zdroje našej planéty. Výrobou V-Board Master Popisovač z recyklovaného plastu znižuje Pilot uhlíkovú stopu pera v porovnaní s rovnakým perom vyrábaným bez využitia recyklovaného plastu. Tým to ale nekončí: Ak aspoň trikrát vymeníte náplň, vyrovnáte tak emisie oxidu uhličitého. Od výroby až do konca životnosti výrobku sa odhaduje, že nákup tohto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnenie náhradnou náplňou zníži celkový vplyv pera na životné prostredie o -75%** v porovnaní s nákupom ďalších 3 nových pier. Aj tak malé gesto môže významne zmeniť náš boj proti zmene klímy!

VBoard Master S

Myslím, že je geniálny

Popisovač, ktorý ladne kĺže po tabuli ako modelka a necháva iskrivú správu … Je skvelý! Je to V Master Board S. Tenký v tele a jemný na duchu, je neuveriteľne vrtký v malých rukách, dokonca odoláva pod tlakom. Jeho extra- alebo ultra- jemné hroty nastavujú tón v čiernej, modrej alebo červenej farbe až na poslednej kvapky. Je opätovne plniteľný, je ekonomický a šetrný k životnému prostrediu. Vďaka riadenému tok atramentu systém nezanechá na doske žiadne šmuhy! Možno ľahko vymazať, atrament zmizne bez stopy. Popisovač, ktorý žiari tak jasne a nechá všetkých, aby si ho všimli, je viac než geniálny. Spoločne môžeme veľa vecí zmeniť, a pomôcť tak chrániť surovinové zdroje našej planéty. Výrobou V-Board Master S Popisovač z recyklovaného plastu znižuje Pilot uhlíkovú stopu pera v porovnaní s rovnakým perom vyrábaným bez využitia recyklovaného plastu. Tým to ale nekončí: Ak aspoň trikrát vymeníte náplň, vyrovnáte tak emisie oxidu uhličitého. Od výroby až do konca životnosti výrobku sa odhaduje, že nákup tohto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnenie náhradnou náplňou zníži celkový vplyv pera na životné prostredie o -69%** v porovnaní s nákupom ďalších 3 nových pier. Aj tak malé gesto môže významne zmeniť náš boj proti zmene klímy!

VSuper Color

Super Color je strieborný farebný popisovač s veľmi jemný a presným hrotom, je dostupný tiež v zlatej a bielej farbe.

Jeho permanentný atrament je odolný vode a svetlu, vhodný pre všetky povrchy a neobsahuje xylén. Super Color je ideálny pre zdobenie všetkých druhov predmetov z plastu, skla, lepenky atď.

Spotliter

Spotliter VW je zvýrazňovač na báze tekutého atramentu s dvoma hrotmi.

Je vybavený regulátorom pre dokonalý prietok atramentu. Vysoko praktický Spotliter VW obsahuje 70% žltého atramentu a 30% ružoveho atramentu v jeho tele. Vysoká kvalita a odolný hrot znamenajú, že bude perfektne držať svoj tvar a nebude sa ohýbať a štiepiť. Intenzita neónových farieb Spotliter VW vám dáva perfektné zvýrazňovač. Tento zvýrazňovač je súčasťou série Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu.

Twin Marker

Twin Marker je popisovač, ktorý neobsahuje toxická rozpúšťadlá.

Jeho rýchloschnúci, permanentný atrament je odolný proti vode a svetlu. Vysoko praktický dvojitý hrot umožňuje kombinovať dve doplňujúce sa veľkosti ťahov (strednej a široké). Twin Marker je súčasťou produktového radu Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu

Greenball

Greenball je roller s vymeniteľnou náplňou, ekologicky šetrný, s kónickým hrotom osadeným tvrdú a odolnú guľôčkou z karbidu volfrámu.

Zamilujete si dokonalosť toku atramentu Greenball, jeho dlhú životnosť a jednoduchý a moderný dizajn. Roller Greenball je súčasťou série Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Spoločne môžeme veľa vecí zmeniť, a pomôcť tak chrániť surovinové zdroje našej planéty. Výrobou Greenball Roller s tekutou náplňou z recyklovaného plastu znižuje Pilot uhlíkovú stopu pera v porovnaní s rovnakým perom vyrábaným bez využitia recyklovaného plastu.

Tým to ale nekončí: Ak aspoň trikrát vymeníte náplň, vyrovnáte tak emisie oxidu uhličitého. Od výroby až do konca životnosti výrobku sa odhaduje, že nákup tohto pera Begreen a jeho trojnásobné doplnenie náhradnou náplňou zníži celkový vplyv pera na životné prostredie o -78%** v porovnaní s nákupom ďalších 3 nových pier. Aj tak malé gesto môže významne zmeniť náš boj proti zmene klímy!

Whiteline RT

White Line RT je ekologická, zasúvacia a plniteľná korekčná páska s moderným dizajnom.

Rozmery pásky „mm na šírku a 6 m na dĺžku. Páska Whiteline RT je súčasťou radu Begreen, ktorý sa vyrába z recyklovaného plastu. Spoločne môžeme niečo zmeniť a pomôcť šetriť zdroje našej planéty.

Výrobou korekčného systému Begreen White Line RT spoločnosť Pilot znižuje uhlíkovú stopu pera v porovnaní s rovnakým perom vyrobeným bez recyklovaného plastu. Tým to však nekončí, jeho opätovným naplnením aspoň 3-krát by ste kompenzovali aj emisie oxidu uhličitého.

Odhaduje sa, že od výroby až po koniec životnosti výrobku sa kúpou tohto pera Begreen a jeho trojnásobným naplnením zníži celkový vplyv pera na životné prostredie o -72 %** v porovnaní s kúpou ďalších 3 nových pier. Malé gesto môže mať významný vplyv na náš boj proti klimatickým zmenám!

recyklovaný plast

Prvý rad pier s minimálnym obsahom recyklovaného plastu 70 %

Spoločnosť Pilot používa recyklovaný plast:

  • spotrebuje menej ropy

  • pomáha chrániť naše prírodné zdroje.

  • znižuje vplyv výrobku na emisie CO2.

Perá s vymeniteľnou náplňou

„Nevyhadzujte pero do koša. Naplňte ho znova.“

Väčšina písacích nástrojov Pilot Begreen ponúka udržateľné riešenie, pretože sa dajú opätovne plniť. Keď dôjde atrament, jednoduchým výberom náplne namiesto kúpy nového pera pomáhame minimalizovať používanie jednorazových plastov v našom každodennom živote.
Okrem toho opätovné naplnenie pera pomáha znižovať emisie skleníkových plynov, keďže pri výrobe celého pera sa vyprodukuje viac CO2 ako pri obyčajnej náplni.

Naše akcie vo videu

Ochrana životného prostredia je hlavnou výzvou, ktorá už dlho usmerňuje naše konanie a myslenie.
V spoločnosti Pilot neustále inovujeme a zároveň sa udržateľným spôsobom snažíme obmedziť náš vplyv na planétu. Premena našich pier tak, aby boli stále šetrnejšie k životnému prostrediu, je skutočným technologickým a ľudským výkonom.
Inšpirácie

Inšpirácie

Často kladené otázky

Produkty Begreen

  • Sú perá/ceruzky vegánske? Testované na zvieratách?

    Testy na zvieratách sa vykonávajú len vtedy, keď sa to vyžaduje zo zákona. Inými slovami, ak neexistujú iné alternatívne metódy schválené zákonom a vládami.

    V rámci politiky spoločnosti nevylučujeme žiadnu zložku na zvieratách, pokiaľ jej použitie nie je zakázané zákonom. Naše výrobky teda môžu počas výrobného procesu obsahovať živočíšne zložky.

    Obsah nášho atramentu je dôverný, pretože chráni našu spoločnosť pred možnými pokusmi o falšovanie. Preto nemôžeme zverejniť podrobné informácie.